Vysokou výhrou 6:1 se A družstvo Šacungu pomstilo pražskému Startu za předchozí porážku v mužské extralize. Po 12 kolech základní části drží nadějný čtyřbodový náskok nad dvojicí pronásledovatelů.

SK Šacung Benešov 1947 - SK Start Praha: 6:1

Benešovští první vzájemný střet v Praze nezvládli a prohráli nečekaně vysoko 2:6. Proto k odvetě nastoupili správně nabuzení a po dlouhé době téměř kompletní (chyběl jen Černota). Hosté postrádali Sachla, Marka i Tůmu. První zápas dvojic Doubravy, Truce a střídajícího Sehriga proti Ungermannjovi s M. Kaděrou byl nervákem, který nakonec dopadl ve třetí sadě pro domácí. Naopak druhý debl v podání Nepodala s Flaksem proti Novákovi s Kaplanem byl jednoznačný a ovládli jej také domácí. Do třetího setu došel vítězný souboj trojice Doubravy, Truce, Řeháka a alternujícího Sehriga se sestavou Kaplana, Ungermanna a Marečka. To už hosté tušili, že se pražský scénář opakovat nebude. Zejména když další dva zápasy byly plně v domácí režii. Trojka Nepodala, Flakse a Voltr ml. přehrála M. Kaděru, Klabíka a Bálka a ve třetím deblu Makara a Řehák pohodově skolili Klabíka s Marečkem. Čestný bod hostů obstaral Ungermann singlovou výhrou nad Sehrigem. Z odvetných zápasů se hrál jediný, hostující Kaděrova trojice té Doubravově vzdorovala jen ve druhém setu. Poté se na areál snesla bouřka.

"Náš tým byl kromě Milana Černoty kompletní, naopak Start byl dost oslaben. To napovědělo charakteru utkání, který se hrál v dobré atmosféře. Soupeř vsadil na svou první dvojku, kterou jsme ale se štěstím uhráli a poté už neměl čím překvapit. S výsledkem i výkony hráčů jsem spokojený, jedině singl z naší strany nebyl odehrán dobře," řekl trenér Stanislav Voltr.