Porážkami 2:6 ve Vrdech a 1:6 s rezervou Čelákovic zahájilo A družstvo mužů krajský přebor.

Při absenci ligového družstva a ukončení činnosti nebo odchodech některých hráčů se základ nového A družstva pro krajský přebor utvořil po spojení hráčů Šacungu s hráči Zvánovic. Spojený tým zahájil krajský přebor střetnutím s Vrdy, utkání se díky nepříznivému počasí odehrálo v Čelákovicích. 

"Úvod zápasu se nám nepovedl a celkem jednoznačně jsme prohráli oba zápasy dvojic (Böhm, Karel i Povýšil, Soukup). První zápas trojic (Paták, Böhm, Ziegler) pro nás začal dobře, ale bohužel jsme nedokázali proměnit vedení 9:6 a i tento zápas prohráli - 3:0 pro domácí. Druhé trojice Karel, Soukup, Charvát byly také velmi vyrovnané a rozhodoval až třetí set, který jsme vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Vložená dvojice L. Ziegler, Paták byla celkem jasnou záležitostí, ale tentokrát pro nás. Zlom zápasu přišel v singlu. Dušan Karel hrál dlouho velmi vyrovnaný zápas a dlouho to vypadalo, že by se nám mohlo podařit zápas vyrovnat, ale nakonec padl a tak domácí získali rozhodující vedení 4:2. Další problém pro nás přišel, když Luďek Böhm oznámil bolest v tříslech. Rozhodli jsme se, že pošetříme jeho síly do případných dvojic a upustili jsme tak od původně naplánovaného vystřídání Charváta za Povýšila v Karlově formaci s tím, že Povýšil vystřídá Böhma v mojí sestavě. Po prvním setu jsme se ale rozhodli zariskovat a Povýšila nakonec na hřiště poslali už v první odvetě. To přineslo ovoce v druhém setu, který vyhráli. Tiebreak se nám však vyhrát nepovedlo, a tak náš risk přišel vniveč. Böhmovo zranění se navíc ukázalo vážnější a v podstatě mu znemožňovalo pohyb po hřišti. I přesto jsme byly schopní odehrát vyrovnaný první set. V druhém však domácí více přizpůsobili hru našim problémům a ukončili tak utkání již po tomto zápase," okomentoval utkání hrající trenér Martin Paták.

Druhé kolo Oranjes odehráli s béčkem Čelákovic.  

"Hned úvodní zápas dvojic jakoby předznamenal ráz celého utkání. První domácí dvojice ve složení Karel, Povýšil, zápas dobře začala a vyhrála první set. Po katastrofálním druhém setu předvedla dobrý výkon v tiebreaku, ale nakonec padla. Podobně dopadl i druhý zápas. Domácí sestava Burda, Jeništa výborně do zápasu vstoupila, ale nakonec prohrála set první 9:10 a ve druhém dominovali domácí. Také zápasy trojic se nesly v tomto duchu. První formace Paták, Burda, Jeništa odehrála vyrovnanou třísetovou bitvu. Druhá trojice, jejímiž protagonisty byly Karel, Povýšil, Charvát a střídající Soukup, si vedla dobře opět jen na začátku setu, z čehož vyplynulo vedení domácích 4:0. Následující vložená dvojice aspoň trochu narušila frustraci domácích, když Paták se Soukupem dokázali vyhrát ve třech setech. Singl a první odvetná trojice se však zase hráli podle not hostů z Čelákovic a utkání tak skončilo jednoznačným vítězstvím hostí," řekl trenér Paták.

Tabulka soutěže

Fotogalerie: