Remízou 5:5 skončilo střetnutí A družstva s Žatcem v 5. kole extraligy mužů.

SK Šacung Benešov 1947 - SKN Žatec: 5:5

Domácí stihli částečně uzdravit Kalase a Stupku, ale i tak postrádali Hokra, Votavu a Sehriga. Hosté naopak na poslední chvíli dopsali na soupisku Mrákavu z ze soutěže na poslední chvíli odhlášených Holic. Oba úvodní debly rozhodoval poslední možný míč třetí sady. V tom prvním domácí Prachár s Trucem takto padli s Kovaříkem a Mrákavou, ve druhém pak Stupka a Kalas přetlačili bratry Víty. Ve trojkách domácí měli převahu a vyjádřili ji ziskem čtyř setů v řadě. Nejprve Prachár, Truc a A. Fürbacher skolili Pinkra, O. Víta a Mrákavu, poté Kanda, Kalas, J. Fürbacher zdolali Sýse, P. Víta a Kovaříka. K tomu domácí uspěli i ve vložence, kde A. Fürbacher, Vale a střídající Šperlík udolali Pinkra, Jůzka a naskočivšího Sýse. V singlu hostující O. Vít neměl se Šperlíkem slitování. Pátý zápasový bod mohla obstarat domácí trojka Prachára, Truce a A. Fürbachera, jenže proti Sýsovi, P. Vítovi a Kovaříkovi zahodila čtyři mečboly. V koncovce třetí sady padla i druhá domácí trojka Kandy, Kalase a J. Fürbachera, radovali se Pinkr, O. Vít a Mrákava. A hosté šli dokonce do vedení, když bratři Vítové zvládli zkrácený set proti Prachárovi s Trucem. Domácí ale dovedli utkání k remíze zásluhou Stupky a Kalase, kteří přehráli Mrákavu s Kovaříkem..

„Překvapil nás Mrákava na soupisce soupeře, ale tým to nabudilo. Vyšly nám obě první trojky a za stavu 3:1 nečekaně i důležitá vloženka. Po naopak očekávaném výsledku singlu jsme věřili v další trojkový úspěch. Naše mladá trojka bohužel vedení 9:6 ve třetím setu neproměnila a pak jsme ve třetích setech ztratili i další dva zápasy. Remízu zajistila naše první dvojka. Mužstvo si zaslouží pochvalu za bojovnost a naštěstí všichni dohráli ve zdraví. Přesto je škoda, že vedení 4:1 na dva body nestačilo,“ řekl vedoucí družstva Kamil Kanda.

V rámci přestávky utkání proběhlo i ocenění čerstvých vicemistrů republiky dvojic dorostenců a z rukou šestinásobného mistra světa Richarda Makary převzal vítěz seriálu středisek tréninkového centra mládeže (Pohár mistra světa) ročníku 2020.