Porážkou 0:7 skončilo středočeské derby v Českém Brodě, hrané jako utkání 6. kola.

TJ Slavoj Český Brod - SK Šacung Benešov 1947: 7:0

Český Brod se zatím s Modřicemi přetahuje o průběžné vedení v soutěži. Cíle benešovského celku jako nováčka soutěže jsou skromnější. Ani v odvetě ale na svého krajského rivala neměl nárok. Talpa s Hrkalem a střídajícím Budilem soupeře trápili jen v prvních setech. Brejla a Tuška ve dvojkách se k zisku setu nepřiblížili. V singlu Talpa nehrál zle, ale na soupeře to nestačilo. První set prohraný na devítkách, druhý už v režii soupeře - to byla první trojka Talpy, Hrkala, Tušky a naskočivšího Budila. Hodně vyrovnaná byla druhá trojka v podání Brejly, Tušky, Budila a střídajících Hrkala s Bubeníkem, ale i tady v koncovkách měl lepší mušku soupeř.

"I přes krutý výsledek se mi výkon kluků líbil a řekl bych, že to byl náš dosud nejlepší výkon v soutěži. Řekl bych, že si po změnách kluci ve dvojkách lépe sedli a více si vyhověli. Trojky znovu nebyly špatné a ani singl nebyl jednoznačný. Dnes jsem z týmu cítil kolektivní pojetí, a to i na lavičce. Musíme bojovat dál," řekl trenér Jan Alexander.