Oranjes se vrátili z mistrovství ČR dorostenců v Modřicích s očekávanými umístěními.

Dvojice

Na turnaji startovalo celkem 32 dvojic. Benešovští vyslali do Modřic na šampionát své kategorie dvě dvojice. První tvořili Hrkal s Tuškou, druhou Bubeník s T. Brejlou. Áčko ve své základní skupině skončilo třetí a tím si zajistilo postup do play-off, když porazilo 2:0 České Budějovice B a podlehlo 0:2 Peklu nad Zdobnicí A i Čakovicím B. V šestnáctifinále (17.-24. místo) pak prohrálo 0:2 se Stříbrem C. Nevedlo se B sestavě, která prohrála 0:2 s Modřicemi C, Čakovicemi A i Karlovými Vary B.

„Do play-off se dostali jen Vítek Hrkal s Míšou Tuškou, ale na Stříbro stačili jen v jednom setu, který prohráli o balon,“ uvedl trenér Václav Kanás.

Trojice

Šacung mezi 24 trojicemi reprezentovala sestava T. Brejla, Tuška, Hrkal, Bubeník. V tříčlenné základní skupině obsadila druhé místo, když porazila 2:0 Strakonice B a prohrála 1:2 s Karlovými Vary A. V šestnáctifinále vyhrála 2:0 nad Vsetínem. Její pouť ukončilo osmifinále (9.-16. místo), kde hladce podlehla Českému Brodu.

"Kluci vůbec nehráli špatně a dokonce nechybělo moc a vyhráli skupinu. S vítězem skupiny, Karlovými Vary, totiž vedli 9:6 ve třetím setu. Kdyby vyhráli, šli přímo o jedno kolo pavouka dále a v osmifinále by chytili slabšího protivníka, než dostali. Celkově to byl od nás očekávaný výkon, protože i v dorostenecké lize nám jdou trojky lépe než dvojky. Z hráčů bych pochválil zejména Vítka Hrkala, byť jemu zrovna koncovka s Vary nevyšla," ohodnotil vystoupení Oranjes trenér Jakub Fürbacher.

Fotogalerie: